Ćwiczenia fizjoterapeutyczne

Proste ćwiczenia w domu, które możesz wykonać sam!

Odcinek piersiowy kręgosłupa

Odcinek piersiowy kręgosłupa, określany jest często przez pacjentów jako „ból między łopatkami”, „ból wchodzący pod łopatkę”, albo też „ból przeszywający od tyłu do przodu, aż do mostka”. Wszystkie te bóle mają ze sobą jedną wspólną rzecz – tak jak kręgosłup piersiowy mocno połączone są z klatką piersiową…
Mężczyzna podczas terapii manualnej pleców
Terapia manualna kręgosłupa

Uszkodzenie łąkotek

Łąkotka to niewielka struktura zbudowana z tkanki chrzęstnej. Ma kształt półksiężyca i znajduje się w kolanie pomiędzy kością udową a piszczelową. W każdym kolanie znajdują się dwie łąkotki: przyśrodkowa – znajdująca się po wewnętrznej stronie kolana, oraz boczna- znajdująca się po bocznej stronie. Łąkotki przesuwają się podczas ruchów kolana zarówno zgięcia i wyprostu, jak i podczas rotacji. To często kombinacja tych ruchów połączona z obciążeniem nogi powoduje uraz…

Endoprotezoplastyka biodra

W większości przypadków zabieg endoprotezoplastyki jest zabiegiem planowanym w związku z czym pacjent może i powinien się do niego odpowiednio przygotować. Bardzo ważne jest wykonywanie ćwiczeń ogólno kondycyjnych, trening poszczególnych grup mięśniowych kończyn dolnych, a także wzmocnienie kończyn górnych. Dobrą praktyką jest także nauka chodzenia o kulach. Takie rozwiązanie sprawi, że w okresie pooperacyjnym rehabilitacja będzie łatwiejsza…
Masaż szyi i ramion w gabinecie.
Terapeuta wykonuje masaż nogi pacjenta

Rekonstrukcja ACL

Celem pierwszego okresu rehabilitacji po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego są: Kontrola wysięku, Kontrola bólu, Kontrola stanu zapalnego, Ćwiczenie zdrowych części ciała, Ćwiczenie poprawiające pracę układu krwionośnego, Minimalizacja spadku siły i obwodów mięśniowych. Oczywiście jest kilka metod rekonstrukcji zerwanego więzadła, a o jego wyborze decyduje lekarz operator. Bardzo ważne są także urazy towarzyszące, dlatego też przed wykonywaniem ćwiczeń powinieneś skonsultować się z lekarzem/fizjoterapeutą…

Zerwanie stożka rotatorów

Staw barkowy poprzez swoją budowę anatomiczną jest stawem o największej mobilności. Jego duża ruchomość jest możliwa poprzez stosunek powierzchni stawowych: duża powierzchnia stawowa głowy kości ramiennej oraz stosunkowo mała powierzchnia panewki na łopatce, powiększona obrąbkiem stawowym…
Rehabilitacja nogi z pomocą kul ortopedycznych
Terapeuta wykonuje masaż nogi pacjenta

Zwichnięcie biodra

Biodro- czyli staw biodrowy zbudowany jest z kości udowej, która osadzona jest w panewce kości biodrowej. Całość stabilizowana jest więzadłami, torebką stawową, oraz mięśniami. Podczas zwichnięcia stawu biodrowego dochodzi do utraty kontaktu głowy kości udowej z powierzchnią stawową panewki. Głowa kości udowej może przemieścić się do tylu, dzieje się tak w przypadku 70-90% przypadków…

Prześladuje Cię ból, lub jesteś po operacji ?

Uważam, że w pracy z ludźmi niezwykle ważne jest podejście do pacjenta. Masz dwie opcje kontaktu ze mną: Pierwsza to kontakt telefoniczny (staram się zawsze odbierać, jeżeli nie mogę oddzwaniam tak szybko, jak tylko to możliwe). Druga to skorzystanie z formularza i umówienie się ze mną na pierwszą wizytę. Decyzja należy do Ciebie.