Złamanie guzka większego kości ramiennej.

Do złamania guzka większego kości ramiennej dochodzi najczęściej podczas urazu. Przy oderwaniu guzka może dojść do jego przemieszczenia. W przypadku braku przemieszczenia leczenie jest zachowawcze to znaczy nieoperacyjne.

Urazy towarzyszące

Podczas urazu wysokoenergetycznego poza złamaniem guzka może dojść do innych urazów takich jak:

  • uraz więzadeł kruczo-barkowych,
  • uraz splotu ramiennego,
  • uraz mięśni stożka rotatorów,
  • uraz ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego.
TydzieńPlan rehabilitacjiTerapia
1-3Unieruchomienie w temblaku. Wyciągaj rękę 3-5 razy dziennie aby ćwiczyć łokieć i nadgarstek. Ćwiczenia korekcyjne łopatki (jeśli jest potrzeba). Terapia manualna mięśni ramienia.
3-6Rezygnujemy z temblaka. Wykonuj ćwiczenia bierne stawu ramiennego w bezbolesnych zakresach.Rozluźnianie mięśni ramienia, taping
6-12Ćwiczenia czynne stawu ramiennego, w pierwszej fazie bez obciążenia, w późniejszej z obciążeniem. J.W.
Plan rehabilitacji po złamaniu guzka większego kości ramiennej.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Więcej artykułów

Skręcenie kostki- co robić ?

Skręcenie stawu skokowego  to powszechna kontuzja polegająca w dużej mierze na naciągnięciu mięsni, więzadeł oraz torebki stawowej, które stabilizują staw skokowy. W rehabilitacji tego urazu dostrzegam dwie skrajności: z jednej strony poszkodowany postanawia, że przeczeka i „rozchodzi” ból, z drugiej natomiast stosuje się niepotrzebne i niosące negatywne konsekwencje unieruchomienie, czasem nawet gipsem. Jak więc wygląda skręcenie stawu skokowego ? Co konkretnie ulega zniszczeniu ? No i w końcu – jak to leczyć ?

Konflikt panewkowo-udowy, FAI.

Ból w stawie biodrowym połączony z ograniczeniem zakresu ruchu może świadczyć o konflikcie panewkowo- udowym wynikający z pojawienia się narośli kostnych.

Chcesz omówić problem lub umówić szybką wizytę ?

Uważam, że w pracy z ludźmi niezwykle ważne jest podejście do pacjenta. Masz dwie opcje kontaktu ze mną: Pierwsza to kontakt telefoniczny (staram się zawsze odbierać, jeżeli nie mogę oddzwaniam tak szybko, jak tylko to możliwe). Druga to skorzystanie z formularza i umówienie się ze mną na pierwszą wizytę. Decyzja należy do Ciebie.